środa, 20 lutego 2013

3,2,1 .. Start ! :)

Witajcie!

Tego  bloga zakładam z myślą o zdrowiu, moim i Waszym.

Od pewnego czasu jestem dyplomowanym dietetykiem, bardziej jednak skupiona byłam podczas studiów na teorii niż na praktyce ;-) Dlatego mam niestety kilkukilogramową nadwagę, którą postaram się stracić stosując wszystko to, czego się nauczyłam w szkole, w życiu oraz stosując różnego rodzaju diety. Mam dużo spostrzeżeń przede wszystkim na temat diety kopenhaskiej i diety dukana.
Dlatego dokładnie od jutra strona ta będzie się cały czas zmieniać. Będę na niej umieszczać między innymi:

 • porady na temat żywienia
 • porady na temat aktywności fizycznej
 • fakty i mity dotyczące diet
 • porównania produktów spożywczych
  • gwarantuję Wam, że "light" często nie pomaga w schudnięciu.. a produkty pełnotłuste często są lepsze i wartościowsze niż te o obniżonej kaloryczności stosowane w nadmiarze
 • pisać jadłospisy
 • oraz relacjonować jak idzie mi zdobycie upragnionej masy ciała ;-) dzięki diecie i ćwiczeniom z Ewą Chodakowską!

Coś więcej o mnie?
Przez cały tok studiów zdążyłam wyrobić sobie zdanie na wiele tematów i wiem jakie podejście będę mieć do swoich klientów. Wyznaję przede wszystkim zasadę: "wszystko, ale z umiarem". Nie zakazuję swoim klientom spożywania pewnych produktów, staram się jednak wspólnie z nim znaleźć takie rozwiązanie, aby udało mu się schudnąć i zachęcić go do zastąpienia pewnych produktów innymi. Nic na siłę! - jeśli Ty nie chcesz pracować nad sobą jak mam Cię do tego zmusić? To Ty musisz chcieć zmiany!

Pozdrawiam i trzymam kciuki za Was i za mnie!

2 komentarze:

 1. Witam Panią Dietetyk!

  Bardzo się cieszę, że tu trafiłam, całkiem przypadkiem zresztą. Podoba mi się sposób w jaki prowadzi Pani bloga. Będę tu zaglądać i za jakiś czas chciałabym umówić się na wizytę! :-)

  Pozdrawiam,
  Jadwiga

  OdpowiedzUsuń