piątek, 22 lutego 2013

Dieta dla każdego

Witajcie!


Na samym początku muszę powiedzieć Wam prawdę! Nie ma diety, która działałaby na wszystkich tak samo. Każdy organizm jest inny, inaczej reaguje, żyje w innym środowisku, ma inne upodobania, prowadzi inny styl życia, a nawet przebywa z innymi ludźmi. Wszystko, co nas otacza wpływa na to jacy jesteśmy, jak myślimy i jacy chcemy być.

Często nie wiedząc tak na prawdę, co powinniśmy jeść i co robić zgłaszamy się po pomoc.. do kogo? Oczywiście do lekarza i dietetyka. Dietetyk, który przy pierwszej wizycie daje Wam gotową dietę nie jest wart Waszych pieniędzy. Bez odpowiedniego wywiadu, wysłuchania Was i zrozumienia w czym tkwi problem nie jest w stanie Wam w odpowiedni sposób pomóc. Każda dieta powinna być przygotowana indywidualnie i zmieniać się odpowiednio w czasie, zależnie od Waszych osiągnięć. Oprócz tego powinna zawierać zestaw ćwiczeń fizycznych.

Chcąc schudnąć 1, 5, 10, 15 i więcej kilogramów powinniśmy być w stałym kontakcie z dietetykiem. Z czasem nasze zapotrzebowania, zwłaszcza na energię, zmieniają się i muszą być modyfikowane. Z porad dietetyka wcale nie muszą korzystać tylko osoby z nadwagą, niedowagą czy chore - wielu osobom z prawidłową masą ciała również przyda się spotkanie z tym specjalistą. Wskaże Wam jak utrzymać idealną sylwetkę i czego się wystrzegać, aby się ona nie zmieniła.

Następnym razem opowiem Wam jak wygląda i jak powinna wyglądać wizyta u dietetyka.

2 komentarze:

  1. Super ,że powstał ten blog. Zaintrygował mnie i będę tu zaglądać.

    OdpowiedzUsuń
  2. No to jest to czego potrzebowałam. Bieżący kontakt z normalnym podejściem do tematu -bez zadęcia.

    OdpowiedzUsuń