piątek, 22 marca 2013

Akcja ODCHUDZANIE - JOANNA

Witajcie!Dzisiaj przedstawiam Wam najmłodszą i przedostatnią uczestniczkę akcji - Joannę.

3. JOANNA

Wiek: 20 lata
Wzrost: 164 cm
Aktualna masa ciała: 67.5
BMI: 25.1

Joanna ma nieznaczną nadwagę, ale jest osobą młodą, więc w przyszłości może mieć problemy z utrzymaniem prawidłowej masy ciała.
Utrata 1,5 kg spowoduje już pozbycie się nadwagi, ale dopiero ok. 60 kg daje jej bezpieczną wagę, przy której będzie się najlepiej czuć. Joanna chciałaby stracić 10 kg, nam w ciągu dwóch miesięcy pewnie nie uda się osiągnąć takiego wyniku (ale kto wie), ale być może uda się dobić do tych 60 kg (BMI będzie wynosiło wtedy 22.3).

Joanna chciałaby nauczyć się zdrowych nawyków żywieniowych oraz zmniejszyć ilość spożywanych słodyczy. Ze słodyczami jest trochę jak z nałogiem, musisz na prawdę chcieć przestać je jeść, ale gwarantuję, że jeśli powstrzymasz się przez kilka dni, tygodni ochota na nie zniknie! Zamiast tego trzeba otaczać się zdrowymi owocowo-warzywnymi przekąskami. Prostym sposobem jest również, gdy napada nas ochota na coś słodkiego, obiecanie sobie, że "ok zjem za 2 godziny", jeśli ochota nie przeszła mówisz "ok za godzinę" - i tak cały czas a być może ochota minie. Najlepszym jednak sposobem jest unikanie pokus! Omijanie półek w sklepach, cukierni itp. :) 

Joanna oprócz słodyczy, często przed telewizorem siada z kanapkami posmarowanymi majonezem, co również jest bombą kaloryczną (znam ten ból, uwielbiam majonez, więc jeśli sięgam po kanapki, a rzadko mi się to zdarza, smaruje cieniutko majonezem light). Joannie również zdarza się zajadać stres, ale czasem wystarczy sobie uświadomić, dlaczego się stresujemy i spróbować rozwiązać jakoś problem, albo rozładować napięcie.. a na to najlepsza jest aktywność fizyczna, np. taniec albo zwykłe podskoki :)

Joanna jak wszystkie nasze uczestniczki stosowała różne diety cud, które albo nie przynosiły efektów albo powodowały efekt jojo - dieta 1000 kcal, owocowo-warzywna. Z Joanną zaczniemy od diety 1600 kcal, trochę mniej ostro (ale nadal) niż w przypadku Ani czy Magdy. Z ankiety wynika, że z Joanną głównie musimy przećwiczyć silną wolę oraz często dostarczać zdrowe przekąski, aby uniknąć sięgania po słodycze. Jeśli 1600 kcal okaże się za mało, będziemy inaczej próbować rozwiązać ten problem.

Dziś tyle o Joannie, a już niedługo nasza ostatnia uczestniczka - GOSIA :)

Zapraszam!

Akcja startuje od 2 kwietnia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz